Znovu zostalo pri krčmových rečiach !

Autor: Michal Cimmermann | 9.2.2015 o 10:59 | (upravené 9.4.2015 o 14:14) Karma článku: 3,17 | Prečítané:  777x

Počas predchádzajúceho týždňa som s úžasom sledoval činnosť slovenských médií, neziskových organizácií, občianskych združení,  aktivistov a samozrejme aj našich politikov, ktorí robili všetko možné, len aby odradili občanov od účasti na referende používajúc stupídne argumenty o jeho nezmyselnosti, polarizácii spoločnosti, drancovaní štátnej kasy a o kresťanských militantoch.

Politikom sa naozaj nemožno čudovať, pretože moc je veľká čarodejka a títo páni sú pod jej papučou a len neradi akceptujú názory a tobôž nie príkazy občanov. Žiaľ, iná situácia nastala pri druhej skupine, ktorá zjavne nepochopila význam referenda ako inštitútu priamej demokracie.

Som naozaj zvedavý, či si rovnaký negatívny postoj zachovajú aj pri iných hlasovaniach, kde im nebude na krk dýchať „homoloby“.  Škoda, že v zápale emócií zabudli, že svojím konaním prispeli ešte k väčšiemu nezáujmu ľudí o veci verejné a to je práve to, čo našim (post)komunistickým politikom najviac vyhovuje.

Naopak ako občania by sme si mali vážiť, že ešte stále žijeme v štáte, kde disponujeme právom legitímne vyjadriť svoje názory k akejkoľvek „horúcej“ téme verejného záujmu, ktorá v danej chvíli rezonuje v našej pospolitosti. A ak tak niekto neurobí a bude sa vyjadrovať iba pri pive, nemá morálne právo nadávať a sťažovať sa na pomery, ktoré tu panujú, pretože svojím postojom vyjadruje nezáujem o naše problémy.

Z tohto dôvodu treba poďakovať všetkým, ktorí si splnili svoju občiansku povinnosť a zúčastnili sa na referende, nech už odpovedali na položené otázky akýmkoľvek spôsobom. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?