Adopcia anjela

Autor: Michal Cimmermann | 8.6.2015 o 16:35 | (upravené 28.12.2015 o 9:59) Karma článku: 4,11 | Prečítané:  647x

Každý z nás už počul vetu: „Musel nad ním stáť anjel strážny!“ alebo: „Ten človek je anjel!“ Možno ste dokonca cítili, jeho dotyk, keď vám na tvár mäkkúčko dopadla prvá snehová vločka. Ale sú to iba rozprávky?

Keď budete premýšľať spätne o svojom živote, určite príde na situácie, keď ste mali pocit, že na vás niekto dohliadal, či už pri pešej turistike v divočine, kde sa znenazdajky zjavil neznámy človek, ktorý vám pomohol alebo na križovatke, kde ste zrazu dostali nutkanie zastaviť, aj keď pred vami svietila zelená a práve tento vnútorný pocit odvrátil haváriu, pretože o pár okamihov na to prešlo iné auto na červenú.

Tak či onak, anjeli nemusia byť iba duchovné bytosti. Môžu to byť aj ľudia, ktorí preukážu druhému láskavosť, potešia, ukážu riešenie, dajú radu, pri rozhodujúcom kroku. Ľudia, ktorí sa odniekiaľ zjavia podajú vám ruku, vyriešia problém, nezištne pomôžu a znovu sa kdesi stratia, bez toho aby čakali na poďakovanie.

Pri našej činnosti so zbierkou oblečenia pre núdznych* sa nám niečo podobné mnohokrát stalo, sami sme boli príjemne prekvapení, koľko neznámych ľudí meralo cestu do Zlatých Moraviec len preto, aby nám odovzdali svoje veci alebo poskytli adresnú finančnú pomoc pre jednotlivé rodiny či konkrétnych jedincov.

*http://cimmermann.blog.sme.sk/c/376713/zbierka-obnoseneho-satstva-a-veci-pre-nudznych.html

Ich ochota nás veľmi milo prekvapila a zároveň inšpirovala na vznik nového projektu „adopcie anjela“,  ktorý je určený osobám so záujmom pravidelne materiálne pomáhať ľuďom v ťažkej sociálnej situácii. K dnešnému dňu len v Zlatých Moravciach evidujeme 400 ľudí, na hranici chudoby, ktorí potrebujú pomoc druhých na zabezpečenie základných životných potrieb pre seba a svoje deti.

„Adopcia anjela“ nie je anonymna je založená na tom, že donor na základe darovacej zmluvy zasiela na účet občianskeho združenia ZMena dohodnutú finančnú čiastku. Následne občianske združenie odovzdá všetky finančné prostriedky (tiež prostredníctvom darovacej zmluvy) nim vybranej rodine. Z evidencie pre „adopciu“ sa snažíme – vždy prideľovať ľudí podľa priania darcu.

Pre tých, ktorí by sa chceli stať „anjelom“ pre niekoho iného či prípadných záujemcov o podrobnejšie informácie môžete nás kontaktovať telefonicky alebo e-mailom:

Michal Cimmermann, tel.: 0905 945 291, e-mail: mcimmermann@gmail.com

Zuzana Blahákova, tel.: 0911 966 665, e-mail:blahakova.zuzana@gmail.com

Pavel Dvonč, e-mail: palec.dvonc@gmail.com

Ján Kráľ, e-mail: jankralzm@gmail.com

Ak Vás naša činnosť zaujala a máte chuť pomôcť,  povedzte o nej  svojimi priateľom alebozdieľajte tento článok a  podporte ho svojím hlasom pod textom. Vaše konanie prispeje k sledovanosti jeho obsahu, a tým aj k lepšej informovanosti ľudí žijúcich v našom meste. .

Ak sa Vám tento článok páči, pridajte si našu facebookovskú stránku, kde sú zverejňované.https://www.facebook.com/pages/ZMena/1493518910891751  Ďakujeme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?