Klub nezávislých poslancov mesta Zlaté Moravce

Autor: Michal Cimmermann | 29.10.2015 o 9:14 | (upravené 25.7.2017 o 10:17) Karma článku: 2,24 | Prečítané:  704x

Politické kluby tvoria vo všeobecnosti štandardný prvok politického systému v každej demokratickej spoločnosti vo svete, či už na celoštátnej úrovni alebo regionálnej.

Ich funkciou je umožniť skupinám poslancov združovať sa na základe politickej príslušnosti, názorov či spoločenského záujmu a organizovať spoločný postup. Pre občanov majú význam hlavne z dôvodu lepšieho presadzovania opatrení smerujúcich v prospech občanov a hlasnejšieho prezentovania požiadaviek.

Poslanecké kluby v našich podmienkach, na úrovni samosprávy, možno chápať ako voľné zoskupenie členov, združujúcich sa na princípe názorovej zhody, príbuznosti predstáv či rovnakého postoja k základným otázkam týkajúcich sa chodu samosprávy a života v meste.

K potrebe jeho vzniku nás donútili udalosti posledných mesiacov, počas ktorých nedošlo k žiadnemu posunu alebo rozvoju mesta. V zastupiteľstve panovala roztrieštenosť a názorová nejednota, ktorá bola zneužívaná. Na poslanecké návrhy sa hľadelo s veľkou nedôverou, mnohokrát aj z pozície poslancov, hoci táto právomoc patrí medzi základné zákonom garantované právo každého poslanca.

Vznik Klubu nezávislých poslancov mesta Zlaté Moravce neznamená automatický koniec slobody pri rozhodovaní pre jeho členov, ako to často tvrdia neprajníci podobných politických zoskupení, a to z dôvodu, že sa nejedná o klasickú politickú stranu či politické hnutie, kde je stranícky diktát bežnou praxou. Všetci členovia majú naďalej právo a povinnosť hlasovať podľa vlastného svedomia a vedomia či vlastného presvedčenia o správnosti veci. Spoločný postoj deklarujú iba v zásadných témach  a v tzv. programovom vyhlásení klubu, ktoré sa zo všetkých síl pokúsia  presadiť do konca súčasného volebného obdobia.

 

Zakladajúci členovia Klubu nezávislých poslancov mesta Zlaté Moravce:

1. Roman Šíra – predseda

2. Marek Holub – podpredseda

3. Denisa Uhrinová

4. Pavel Dvonč

5. Michal Cimmermann

Programové vyhlásenie Klubu nezávislých poslancov mesta Zlaté Moravce na obdobie rokov 2016-2018

Poslanci mestského zastupiteľstva v Zlatých Moravciach a zároveň členovia Klubu nezávislých poslancov mesta Zlaté Moravce, ktorí vzišli z demokratických komunálnych volieb konaných dňa 21. novembra 2014, predkladajú občanom mesta Zlaté Moravce nasledujúce programové vyhlásenie.

Programové vyhlásenie Klubu nezávislých poslancov mesta Zlaté Moravce vychádza zo skutočnosti, že podmienky, v ktorých obyvatelia mesta žijú a pracujú, nie sú len ich osobnou vecou alebo zodpovednosťou ich blízkych a rodín, ale aj vecou verejnou.

Cieľom tohto vyhlásenia je stanoviť priority rozvoja mesta Zlaté Moravce pre súčasné volebné obdobie. Predmetný materiál je pre členov klubu záväzný, ako aj inšpiratívny a otvorený pre rozšírenie i aktuálne doplnenie. Skladá sa z nasledujúcich dvanástich bodov:

1. Prijať opatrenia na vyhlasovanie konkurzov a výberových konaní v zmysle zásad Fair-play  v samospráve na zamestnancov, vedúcich zamestnancov, štatutárnych zástupcov, funkcionárov, zamestnancov a vedúcich zamestnancov v právnických osobách v zriaďovateľskej a zakladateľskej pôsobnosti mesta Zlaté Moravce,

2. Podporenie procesu prenájmu Župného domu len za podmienky umiestnenia mestského úradu mesta Zlaté Moravce v budove Župného domu

3. Revitalizácia mestského parku s amfiteátrom v 3 etapách:

        1. etapa   -   vybudovanie oddychovej zóny pre širokú verejnosť v priestoroch      amfiteátra (výstavba centrálneho detského ihriska s cvičiacimi strojmi pre seniorov)

        2. etapa      -       vybudovanie in-lineovej dráhy pre korčuliarov v priestoroch parku

       3. etapa       -       revitalizácia mestskej zelene v mestskom parku                                    

4. Odpolitizovanie mestských Tekovských novín,

5. Zahájenie procesu prípravy pre individuálnu bytovú výstavbu a výstavbu nájomných sociálnych bytov na pozemkoch mesta na účel  bývania pre mladých a sociálne slabé rodiny,

6. Dostavba areálu hokejbalového ihriska v meste Zlaté Moravce v priestoroch ZŠ na ul. Robotníckej

7. Výstavba multifunkčného ihriska v mestskej časti Prílepy,

8. Revitalizácia školského ihriska v ZŠ na ulici Mojmírova s cieľom sprístupnenia športovísk širokej verejnosti na realizáciu športových aktivít

9. Zahájenie procesu komplexnej rekonštrukcie mestského trhoviska,

10. Zahájenie procesu zastrešenia a ohradenia priestorov určených pre smetné nádoby na sídlisku

11. Každoročne navýšenie finančných prostriedkov na opravu miestnych komunikácií a chodníkov v správe mesta Zlaté Moravce,

12. Poskytovanie adekvátnych služieb pre platcov dane za psa v podobe nákupu a distribúcie vrecúšok na psie exkrementy, nákup a osadenie odpadových košov a zriadenie mestských výbehových plôch určených na venčenie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?