ŽUPNÉ VOĽBY 2017 – VOLEBNÝ ŤAHÁK

Autor: Michal Cimmermann | 3.11.2017 o 16:39 | (upravené 3.11.2017 o 22:51) Karma článku: 1,82 | Prečítané:  510x

Voľby sa konajú  v sobota 4. Novembra 2017. Volebné miestnosti sú otvorené od 7:00 hod do 22:00 hod. Kandidátov na poslancov a župana krúžkujeme, neškrtáme.

- Každý volič hlasuje sám za seba a nikto ho nemôže zastúpiť. Upravovanie volebných lístkov je neprípustné.

- Volič po príchode do volebnej miestnosti preukáže svoju totožnosť. Po podpise v zozname voličov dostane od komisie obálku a hlasovacie lístky.

- Na požiadanie voliča mu okrsková volebná komisia vydá za nesprávne upravené hlasovacie lístky náhradné.

- Po prevzatí obálky a hlasovacích lístkov volič vstúpi do priestoru určeného na úpravu hlasovacích lístkov (plentu). V tomto priestore volič vloží do obálky jeden hlasovací lístok pre voľby župana v Nitrianskom samosprávnom kraji a jeden hlasovací lístok pre voľbu 3 župných poslancov. Na hlasovacom lístku pre voľby do zastupiteľstva zakrúžkovaním poradových čísel označí 3 kandidátov, pre ktorých hlasuje.

- Volič môže zakrúžkovať najviac taký počet kandidátov, aký ma byť v príslušnom volebnom obvode zvolený.  Na hlasovacom lístku pre voľby predsedu zakrúžkovaním poradového čísla označí jedného kandidáta, pre ktorého hlasuje.

- Volič hlasuje tak, že po opustení priestoru určeného na úpravu hlasovacích lístkov, vloží obálku do volebnej urny. Voličovi, ktorý sa neodobral do tohto priestoru, komisia hlasovať neumožní.

-  Volič môže požiadať zo závažných najmä zdravotných dôvodov, okrskovú volebnú komisiu o to aby mohol hlasovať mimo volebnej miestnosti, a to len v územnom obvode volebného okrsku, pre ktorý bola okrsková volebná komisia zriadená. V takom prípade okrsková volebná komisia vyšle k voličovi dvoch svojich členov s prenosnou volebnou urnou, hlasovacími lístkami a obálkou. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?