Pán primátor, inšpirujete sa?

Autor: Michal Cimmermann | 11.2.2018 o 10:58 | (upravené 18.3.2018 o 10:15) Karma článku: 1,06 | Prečítané:  362x

O nezávislom hodnotiacom systéme Staffino ste už určite počuli. Využiť ho môžeme najmä v reštauračných zariadeniach, ak ste spokojný alebo nespokojný s obsluhou.

Tak ako v reštaurácií, určite ste už boli aj na mestskom úrade, kde vám komótny a neochotný úradník znepríjemnil deň? Alebo práve naopak, vyšiel vám zamestnanec mestského úradu v ústrety, usmial sa na vás a ochotne pomohol. Chceli ste ho pochváliť, no nemali ste ako? Vďaka Stafiino môžete o tom informovať verejnosť a priamo primátora.

Prvou lastovičkou medzi samosprávami, ktorá začala používať Staffino na zlepšenie služieb poskytovaných vo svojich úradoch bolo mesto Martín. Po krátkom čase začali systém využívať mestá ako Trnava a bratislavská mestská časť Petržalka či Daňový úrad Nitra

https://staffino.com/sk/petrzalka

https://staffino.com/sk/mestotrnava

https://staffino.com/sk/mestomartin

https://staffino.com/sk/danovy-urad-nitra-nitra-0001

Ich obyvatelia môžu v súčasnosti cez Staffino hodnotiť odbornosť a prístup úradníkov, ich rýchlosť pri vybavovaní problémov, či celkový dojem z fungovania mestského úradu. Hlavnou výhodou tohto systému je, že sa podnety od ľudí dostávajú priamo k primátorovi alebo vedúcim úradu, ktorí sa nimi začnú okamžite zaoberať. Na hodnotenie môžu použiť mobilnú aplikáciu alebo zákaznícku sekciu na webe www.staffino.sk.

Mojou snahou bolo  v Zlatých Moravciach navrhovať vecí nad rámec zákona a prichádzať s inovatívnymi nápadmi a ponukami pre obyvateľov. (SMSkový systém, Odkaz pre starostu, Občiansky rozpočet).

Na najbližšom zastupiteľstve otvorím tuto tému a pokúsim sa presvedčiť vedenie o nevyhnutnosti jeho zavedenia aj v našom meste.

Viem, že spočiatku sa budú na úrade obávať verejného známkovania. Vedenia mesta by však malo v Staffine vidieť nástroj na motivovanie svojich zamestnancov k lepším pracovným výkonom. Zároveň, je to pre nich skvelý spôsob na získanie spätnej väzby a informácií od obyvateľov, na základe ktorých by mohli na konci roka odmeňovať najlepších pracovníkov.

Nechajme sa prekvapiť, či k takémuto kroku nájdu dosť odvahy.

 

Politikom sa najviac trasú nohy z publicity, verejnej kontroly a nevôle ľudu, preto Vás prosím, zdieľajte tento článok a podporte ho svojím hlasom pod textom. Vaše konanie prispeje k sledovanosti jeho obsahu, a tým aj k lepšej informovanosti ľudí žijúcich v našom meste.

Ak sa Vám moje články páčia, pridajte si našu facebookovskú stránku, kde sú zverejňované.https://www.facebook.com/pages/ZMena/1493518910891751  Ďakujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Na generálnej prokuratúre sa vyplavuje špina

Čo sa dialo na generálnej prokuratúre.

ANALÝZA

Mayová prežila ďalšiu skúšku, no súboj štyroch sa nekončí

Premiérka musí sľubovať, ale nemá kam uhnúť.


Už ste čítali?