Pán primátor, inšpirujete sa?

Autor: Michal Cimmermann | 11.2.2018 o 10:58 | (upravené 18.3.2018 o 10:15) Karma článku: 1,06 | Prečítané:  399x

O nezávislom hodnotiacom systéme Staffino ste už určite počuli. Využiť ho môžeme najmä v reštauračných zariadeniach, ak ste spokojný alebo nespokojný s obsluhou.

Tak ako v reštaurácií, určite ste už boli aj na mestskom úrade, kde vám komótny a neochotný úradník znepríjemnil deň? Alebo práve naopak, vyšiel vám zamestnanec mestského úradu v ústrety, usmial sa na vás a ochotne pomohol. Chceli ste ho pochváliť, no nemali ste ako? Vďaka Stafiino môžete o tom informovať verejnosť a priamo primátora.

Prvou lastovičkou medzi samosprávami, ktorá začala používať Staffino na zlepšenie služieb poskytovaných vo svojich úradoch bolo mesto Martín. Po krátkom čase začali systém využívať mestá ako Trnava a bratislavská mestská časť Petržalka či Daňový úrad Nitra

https://staffino.com/sk/petrzalka

https://staffino.com/sk/mestotrnava

https://staffino.com/sk/mestomartin

https://staffino.com/sk/danovy-urad-nitra-nitra-0001

Ich obyvatelia môžu v súčasnosti cez Staffino hodnotiť odbornosť a prístup úradníkov, ich rýchlosť pri vybavovaní problémov, či celkový dojem z fungovania mestského úradu. Hlavnou výhodou tohto systému je, že sa podnety od ľudí dostávajú priamo k primátorovi alebo vedúcim úradu, ktorí sa nimi začnú okamžite zaoberať. Na hodnotenie môžu použiť mobilnú aplikáciu alebo zákaznícku sekciu na webe www.staffino.sk.

Mojou snahou bolo  v Zlatých Moravciach navrhovať vecí nad rámec zákona a prichádzať s inovatívnymi nápadmi a ponukami pre obyvateľov. (SMSkový systém, Odkaz pre starostu, Občiansky rozpočet).

Na najbližšom zastupiteľstve otvorím tuto tému a pokúsim sa presvedčiť vedenie o nevyhnutnosti jeho zavedenia aj v našom meste.

Viem, že spočiatku sa budú na úrade obávať verejného známkovania. Vedenia mesta by však malo v Staffine vidieť nástroj na motivovanie svojich zamestnancov k lepším pracovným výkonom. Zároveň, je to pre nich skvelý spôsob na získanie spätnej väzby a informácií od obyvateľov, na základe ktorých by mohli na konci roka odmeňovať najlepších pracovníkov.

Nechajme sa prekvapiť, či k takémuto kroku nájdu dosť odvahy.

 

Politikom sa najviac trasú nohy z publicity, verejnej kontroly a nevôle ľudu, preto Vás prosím, zdieľajte tento článok a podporte ho svojím hlasom pod textom. Vaše konanie prispeje k sledovanosti jeho obsahu, a tým aj k lepšej informovanosti ľudí žijúcich v našom meste.

Ak sa Vám moje články páčia, pridajte si našu facebookovskú stránku, kde sú zverejňované.https://www.facebook.com/pages/ZMena/1493518910891751  Ďakujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

S Kočnerom na jachte bola aj Tománková z Čistého dňa

Tóth si nespomínal, kto bol na jachte.

AUTORSKÁ STRANA IVANA MIKLOŠ

Ak sa chcete znemožniť, skúste predvídať budúcnosť (píše Ivan Mikloš)

V predvídaní sa vyznal bejzbalista Berra.

Považovali ich za šifry, ktoré nikto nikdy neprelomí

Keď rozlúštili písmo Roberta Walsera, objavili nové básne a poviedky.


Už ste čítali?