Žiadosť o uvoľnenie finančných prostriedkov z rozpočtu mesta Zlaté Moravce na opravu školy

Autor: Michal Cimmermann | 19.2.2018 o 19:03 | (upravené 20.2.2018 o 8:25) Karma článku: 1,34 | Prečítané:  650x

Dole podpísaní členovia rady školy týmto listom žiadame o uvoľnenie finančných prostriedkov vo výške 130.000,- EUR, ktoré by sa mali použiť na opravu Základnej školy Robotnícka.

Vážený pán primátor, touto cestu by sme Vás chceli informovať, že dňa 15. 02. 2018 sa  uskutočnilo mimoriadne zasadnutie Rady školy, ktorej hlavným bodom bolo zhodnotenie súčasného technického stavu a opotrebenia budovy Základnej školy na Robotníckej ulici, ktorej je mesto Zlaté Moravce zriaďovateľom.

Obhliadkou budovy boli zistené, nasledujúce nedostatky:

  • Zatekanie časti strechy nad zborovňou a telocvičnou,
  • Zatekanie kanalizácie v školskom klube,
  • Nevyhovujúci stav sociálnych zariadení pre žiakov,
  • Zlý technický stav okien,
  • Opadávajúca fasáda budovy,
  • Prepadnutá podlaha v jedálni,
  • Zlý technický stav stúpačky odpadovej vody,
  • Rozpadnuté schody na vstupe.

Domnievame sa, že s uvedenými nedostatkami by sa malo mesto Zlaté Moravce začať vážne zaoberať, a to z dôvodu, že škola, v ktorej sa v súčasnosti vzdeláva viac ako dvesto detí, je vo veľmi zlom stave a vyžaduje si rozsiahlu rekonštrukciu.

Spoločné priestory budovy, ako aj priestory, v ktorých prebieha samotná výučba, nekorešpondujú so súčasnými požiadavkami a štandardami rodičov, učiteľov a žiakov. Potrebné rekonštrukčne práce škola nedokáže vykonať ani s vynaložením maximálneho úsilia z vlastných finančných prostriedkov, pretože iba s ťažkosťami kryje základnú údržbu.

Vzhľadom na to, že ako Rada školy máme povinnosť presadzovať verejné záujmy žiakov, rodičov, pedagogických zamestnancov, ale aj ostatných zamestnancov v oblasti výchovy a vzdelávania, Vás chceme požiadať o urýchlené vyčlenenie finančných prostriedkov z rozpočtu mesta vo výške 130.000 €, ktoré by sa mali použiť na opravu strechy nad jedálňou, kuchyňou, kanceláriami a zároveň aj na opravu sociálnych zariadení.

V súvislosti s našim zámerom, Vás chceme požiadať, aby ste iniciatívne vyzvali na rokovaní miestneho zastupiteľstva k vyjadreniu samotných členov Rady školy.

Veríme, že nám vyjdete v ústrety, pretože našou spoločnou snahou by malo byť také riešenie, ktoré by výrazne zlepšilo podmienky výučby žiakov ako aj pracovné prostredie učiteľov.

Denisa Uhrinová, Pavel Dvonč, Michal Cimmermann, Ján Adamec, Peter Valkovič, Karol Šimala, Michaela Školníková, Mária Tonková, Hana Verešpejová, Viktor Krázel

Politikom sa najviac trasú nohy z publicity, verejnej kontroly a nevôle ľudu, preto Vás prosím, zdieľajte tento článok a podporte ho svojím hlasom pod textom. Vaše konanie prispeje k sledovanosti jeho obsahu a tým aj k lepšej informovanosti ľudí žijúcich v našom meste.

Ak sa Vám moje články páčia, pridajte si našu facebookovskú stránku, kde sú všetky zverejňované. https://www.facebook.com/pages/ZMena/1493518910891751  Ďakujem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

S Kočnerom na jachte bola aj Tománková z Čistého dňa

Tóth si nespomínal, kto bol na jachte.

AUTORSKÁ STRANA IVANA MIKLOŠ

Ak sa chcete znemožniť, skúste predvídať budúcnosť (píše Ivan Mikloš)

V predvídaní sa vyznal bejzbalista Berra.

Považovali ich za šifry, ktoré nikto nikdy neprelomí

Keď rozlúštili písmo Roberta Walsera, objavili nové básne a poviedky.


Už ste čítali?